Orzechy nerkowca – ile można ich zjeść? Czy mogą je jeść diabetycy?

Jest kilka rzeczy, które dzieją się, gdy jesz zbyt wiele nerkowców. Po pierwsze, poziom cukru we krwi może wzrosnąć, co nie jest dobre dla tych, którzy są cukrzykami lub pre-diabetykami. Możesz również doświadczyć niestrawności i rozstroju żołądka od jedzenia zbyt wielu nerkowców ze względu na ich wysoką zawartość tłuszczu. Dodatkowo, jeśli masz alergię na orzechy, spożywanie dużej ilości nerkowców może wywołać reakcję, więc najlepiej unikać ich całkowicie, jeśli to możliwe.

Czy można jeść orzechy nerkowca z brązową skórką?

Tak, możesz jeść nerkowce z brązową skórką. Nie jest szkodliwe spożywanie brązowej skórki orzecha nerkowca. W rzeczywistości część składników odżywczych znajdujących się w nerkowcu znajduje się właśnie w tej brązowej warstwie. Główna różnica, którą zauważysz jedząc je z nienaruszoną skórką to po prostu lekki gorzki smak. Jeśli to nie przeszkadza, to nie ma potrzeby, aby przejść przez kłopot usuwania tej warstwy.

Czy orzechy nerkowca są bezpieczne dla zdrowia? Co się stanie, gdy zjesz ich zbyt wiele?

Nerkowce to rodzaj orzechów z drzewa, i jak wszystkie orzechy są dobrym źródłem białka, błonnika i zdrowych tłuszczów. Ale w przeciwieństwie do innych rodzajów orzechów, nerkowce są stosunkowo niskokaloryczne. 28 gramów surowych nerkowców zawiera 157 kalorii. Jednak to, że coś jest mniej kaloryczne, niekoniecznie czyni to zdrowszym. W rzeczywistości istnieją pewne potencjalne minusy jedzenia zbyt wielu nerkowców, a głównie wysoka podaż kalorii.

Czy orzechy nerkowca są dobre dla diabetyków?

Nerkowce są dobrym źródłem niezbędnych składników odżywczych, takich jak białko, błonnik i zdrowe tłuszcze. Zawierają również magnez, który jest ważny dla kontroli cukru we krwi. Badania wykazały, że ludzie, którzy regularnie jedzą orzechy, mają niższe ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Nerkowce są szczególnie korzystne, ponieważ mają niską zawartość węglowodanów i wysoką zawartość zdrowych tłuszczów oraz błonnika. To czyni je idealną przekąską dla osób z cukrzycą lub stanem przedcukrzycowy.